רצים ללא גבולות

המחווה האצילית של קולולם בבית נשיא המדינה שלעולם לא נשכח

בשנת 2018 עמותת רצים ללא גבולות על 12 נציגיה, הגיעו לשערי בית הנשיא ראובן ריבלין, ביחד עם עמותת קולולם, כדי לזכות בפרס ירושלים לאחדות ישראל. עם זאת, דקות לפני קבלת הפרס, ובהפתעה גמורה עוכבו הנציגים המזרח ירושלמים של העמותה מלהיכנס אל הטקס אליו הם הוזמנו. עיכוב זה נבע כתוצאה מחוסר תיאום בין הנהלת בית הנשיא לבין מחלקת האבטחה.

עיכוב הנציגים המזרח ירושלמים של עמותת הדו קיום בעמדת הבידוק הבטחוני, היה מביך ומיותר וגרם לדחייה הטקס הממלכתי. זאת, בזמן שנציגי שאר העמותות הזוכות כבר נכחו באולם הטקסים הנשיאותי. בשלב זה הודיע 3 מייסדי קולולם, כי אם הטקס יתחיל חלילה, בלי נציגי עמותת רצים ללא גבולות, הם לא יהיו מוכנים לעלות ולקבל את הפרס.

למרות העיכוב בעמדת הבידוק הבטחוני, ולאחר שנודע לנציגי רצים ללא גבולות על המחווה האצילית והאמיצה, הם התרגשו מאוד מאנשי קולולם, שמקיימים הלכה למעשה, את המטרה אותה הם מצהירים – לחזק את החברה באמצעות חיזוק הקשרים בין האנשים המרכיבים אותה.

גם לניר ברקת שיזם את פרס ירושלים ומאוד מכבד ומעריך את נציגי רצים ללא גבולות ואף נפגש איתם באופן אישי היה מאוד לא נעים מהמבוכה שחוו נציגי רצים ללא גבולות.

 הנשיא שחש את המבוכה ואת התחושה המרה של הנציגים המזרח ירושלמים, ניסה למצוא פתרון ועשה זאת עם מחווה מרגשת – הנשיא חרג מנהלי הטקס, ירד מהבמה, הלך לשורות האחוריות בקהל היכן שישבו נציגי רצים ללא גבולות, דיבר איתם, לחץ את ידם והצטלם איתם. מעבר לכך הוא דאג שיכתבו מכתב התנצלות כנה לנציגים המזרח ירושלמים. מחוות אלו ריגשו אותם מאוד.

ראובן ריבלין מעניק את פרס ירושלים לאחדות ישראל לרצים ללא גבולות בנוכחות ניר ברקת
רצים ללא גבולות זוכים בפרס ירושלים בנוכחות ניר ברקת ונשיא המדינה ראובן ריבלין
רובי ריבלין מעניק את פרס ירושלים לאחדות ישראל לרצים ללא גבולות
מייסדי רצים ללא גבולות מקבלים את פרס ירושלים עם ניר ברקת בבית נשיא המדינה ראובן ריבלין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *