רצים ללא גבולות

המחווה פורצת הגבולות של נשיא המדינה
רובי ריבלין לחיבור בין מערב למזרח ירושלים

ב 2018 הופתעו ברצים ללא גבולות מהזכייה המרגשת בפרס ירושלים לאחדות ישראל, עליה הודיעו להם בשידור חי. רצים ללא גבולות, היא העמותה הירושלמית השניה שזכתה בקטגוריה המקומית של הפרס לאחר שעשתה זאת גם הפועל קטמון ירושלים ב-2016. טקס הזכייה המכובד התקיים בבית הנשיא רובי ריבלין, אבל את המחווה יוצאת הדופן של הנשיא ריבלין אף אחד לא צפה.

צפו בסרטון על הזכייה המפתיעה, בתוכנית הבוקר של אברי גלעד 

נשיא המדינה ראובן ריבלין מפר את כללי הטקס כדי לעשות מחווה נשיאותית שמצילה את המצב

ביוני 2018 הוזמנו 12 נציגים מעמותת הדו קיום רצים ללא גבולות לבית נשיא המדינה רובי ריבלין לקבלת פרס ירושלים לאחדות ישראל. עם זאת, לרוע מזלם איך שהגיעו שנציגי העמותה המזרח ירושלמים, לעמדת הבידוק הבטחוני, החלו השומרים, לעכבם ולבצע לכל אחד תשאול ממושך.

הידיעה על הבידוק הממושך לחבר'ה הערבים, שהתקיים בשל חוסר תיאום של אחראי האבטחה עם בית הנשיא, הגיעו לאזני ריבלין. הנשיא המתחשב, שהבין את הטעות וחוסר הצדק שנעשה, רצה לשפר את תחושת אורחיו המזרח ירושלים ועשה זאת עם מחווה מרגשת: נשיא המדינה חרג מנהלי הטקס, ירד מבמת הטקסים והלך לשורה האחורית שם ישבו רצי רצים ללא גבולות. הוא שוחח איתם אישית, לחץ את ידם ונעמד להצטלם איתם. 

לאחר הטקס הוא אף הנחה את ראש לשכתו לכתוב לרצי העמותה המזרח ירושלמים מכתב התנצלות, על האירוע שהתרחש בעמדת הבידוק הבטחוני. נציגי המשלחת המזרח ירושלמים העריכו מאוד את מחוותיו של נשיא המדינה ויצאו מכל האירוע, עם תחושה חיובית מאוד מהנשיא ראובן ריבלין.

בבית נשיא המדינה ראובן ריבלין - רצים ללא גבולות זוכים בפרס ירושלים בנוכחות ניר ברקת והנשיא רובי ריבלין
בבית נשיא המדינה ראובן ריבלין - רצים ללא גבולות זוכים בפרס ירושלים בנוכחות ניר ברקת והנשיא רובי ריבלין

באותה השנה זכו בפרס ירושלים לאחדות ישראל עמותות נוספות – עמותת קולולם, בוקה פלורידה, מרכז TEC וארגון תגלית.

רובי ריבלין מעניק את פרס ירושלים לאחדות ישראל לרצים ללא גבולות
רובי ריבלין מעניק את פרס ירושלים לאחדות ישראל לרצים ללא גבולות
Facebook
Twitter
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *