רצים ללא גבולות

איך 5 נשים מתנועת נשים עושות שלום סוללו את הדרך לתקווה במרוץ היהודי-ערבי

במרץ 2017, לאחר שחיפשו להגדיל את החיבור בין 2 חלקי העיר, התחילה עמותת 'רצים ללא גבולות' לקיים את מירוץ ירושלים היהודי-ערבי שלה בין מערב למזרח ירושלים.

המרוץ התקיים בין השכונות אבו טור לג'בל מוכאבר והיה בכך למרוץ הראשון שחוצה את גבולות העיר. נשים עושות שלום, הפועלת לכינון הסכם מדיני, תוך שיתוף נשים בתהליך, הרימה את הכפפה והיתה הארגון הראשון ששלח משלחת נשים למירוץ ירושלים המשותף, שנתנה תקווה לתושבים רבים בעיר המסוכסכת.

המשלחת של תנועת נשים עושות שלום כללה אמנם 5 רצות בלבד, אך השתתפותן הצליחה לעודד קבוצות ריצה נוספות, מארגונים שונים לקחת חלק במרוץ זה וכן מרוצים המשותפים הבאים: אוניברסיטאות, קבוצות ריצה של חברות מסחריות, ארגוני נוער נוספים וכן קבוצות מבתי ספר תיכוניים. 

לפניכם סרטון ותמונות מהמרוץ שהתקיים במרץ 2017 בג'בל מוכאבר בו השתתפו נציגות מתנועת נשים עושות שלום. למרוץ זה הצטרפה בדקה ה-90 גם נציגות מבית הספר הדו לשוני של עמותת יד ביד:

קבלת האחר במירוץ ירושלים היהודי-ערבי
דו קיום במרוץ ירושלים הערבי יהודי של עמותת רצים ללא גבולות
נשים עושות שלום במרוץ ירושלים היהודי ערבי של רצים ללא גבולות

אירוח של רצים ללא גבולות באוהל נשים עושות שלום בירושלים

במהלך קיץ 2018, בסיום צעדת התקווה, הקימה תנועת נשים עושות שלום את אוהל המחאה מול הכנסת והזמינה את ישראל הס מנהל עמותת רצים ללא גבולות להציג את פעילות קבוצת הנוער:

ישראל הס מנהל פעילות רצים ללא גבולות מתארח באוהל נשים עושות שלום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *